300B Provocateur debiutuje na Lencoheaven 2017 Meeting w Beauvechain

Początki Closer Acoustics są tak silnie związane z Lencoheaven i Beauvechain, że zawsze rezerwuję sobie to coroczne wydarzenie, aby wprowadzić coś nowego.

Tym razem jest to coś szczególnego, ponieważ poszerzamy naszą ofertę o elektronikę. Nie, nie chodzi o to, że w jakiś cudowny sposób zdobyłem głęboką wiedzę w tej dziedzinie... Razem z Robertem Rolofem, który większość życia poświęcił analogowemu audio, postanowiliśmy skorzystać z okazji wspólnych zainteresowań i połączyć siły, aby zaoferować system, który obaj moglibyśmy naprawdę polubić i być z niego dumni...

W rzeczywistości klienci, którzy przychodzili oceniać kolumny z ich różnymi wzmacniaczami, zachęcili mnie do szukania punktu odniesienia. Potrzebuję tego, ponieważ nasze kolumny zasługują na dobrych kompanów. A ponieważ miałem różne możliwości zestawienia ich z różną elektroniką, to najlepszy dźwięk zawsze był z bardzo dobrym wzmacniaczem 300B.Zależało mi na dynamice, detalach, uderzeniu, rozciągnięciu, delikatności.Kilka lat zajęło nam złożenie Provocateur 300B w całość. Także dlatego, że postawiłem niejako wóz przed koniem, tworząc zewnętrzny projekt, a potem zmuszając inżynierów, aby za nim podążali.

Tak oto gdzieś pomiędzy Górnym Śląskiem a Zagłębiem narodził się Closer Acoustics 300B Provocateur zaprojektowany przez Rolof Audio. Dziękuję Ci Robercie za cały trud, jaki wkładasz w nasz wspólny projekt.

Wzmacniacz zintegrowany Single Ended Triode Closer Acoustics 300B Provocateur

Chciałbym również bardzo podziękować mojemu bratu Andrzejowi, który wykonuje prace w drewnie i ma ciężkie życie z moimi wymaganiami jakościowymi i dbałością o szczegóły. Szczególnie moje fantazje projektowe, jak łączenie dwóch różnych rodzajów materiałów i w różnych kształtach, co wymaga łączenia różnych technologii. Ale to jest jedyna droga.

I bracie publiczność naprawdę podziwiała Twoją pracę. Kudos!!!

300B Provocateur z kolumnami Allegra

Jestem bardzo zadowolony z reakcji moich przyjaciół audio, którym bardzo spodobał się dźwięk, projekt i wykonanie. To dobrze, bo oni zawsze chcą więcej i bardzo trudno ich zadowolić...

Oto, co John "hatehifi" napisał na forum Lencoheaven o naszym systemie:

 cytat: ... "Wzmacniacz Jacka 300B był powalająco dobry.Jak zwykle, jego kolumny i gust muzyczny (powiedzmy: klubowo-barowy), jest daleki od mojego kierunku (powiedzmy: od yeehaw! po  Beethovena), więc jak na to, co"robią", są spektakularne. Słuchanie tych przydymionych damskich wokali było bliskie Syrenom: "chodź tu!!! (słyszysz?)." "Osiem punktów!" koniec cytatu.

To zostawia nam miejsce na więcej ciężkiej pracy, aby zarobić dodatkowe 2 punkty. Dziękuję John.

Miałem również zaszczyt gościć Jeana Hiragę w moim pokoju odsłuchowym (tym mniejszym) i on również był zachwycony uzyskanym brzmieniem. Bardzo dziękuję Hiraga San za Twoją aprobatę. Twoja opinia jest dla nas, a dla mnie w szczególności, bardzo cenna

wspólne zdjęcie z Jean'em Hiragą

Więc teraz mój drogi czytelniku usiądź, zrelaksuj się i posłuchaj muzyki...

300B Provocatuer i Allegry - byłem zdumiony jak dobrze radziły sobie z tak wielkim pomieszczeniem. W tle tuby Sato.

Nie ma drugiego takiego miejsca jak pokój odsłuchowy (the barn) Marca Antoine'a. Dziękuję Ci za to, mój "bracie".

Zobacz recenzje naszych produktów
recenzje