Anatomia kolumny Closer Acoustics Vigo

Vigo

Chciałbym podzielić się z Wami testem i recenzją Vigo przeprowadzoną przez redaktora naczelnego miesięcznika AUDIO Pana Andrzeja Kisiela.

A chcę to zrobić, bo od początku czułem, że może to być interesujące dla miłośników głośników szerokopasmowych na całym świecie - (stąd tłumaczenie z polskiego magazynu drukowanego na angielski i francuski), a tego typu recenzji z testami jest na świecie tyle co kot napłakał.

Dlaczego? Bo to zderzenie dwóch światów! Percepcje odsłuchowe vs pomiary.

Cytat z artykułu: "Jeszcze nie poznaliśmy wszystkich zjawisk, korelacji między charakterystykami a naszą percepcją, wpływu predyspozycji, przyzwyczajeń i nastawienia, wszystkich skomplikowanych zależności, które zachodzą też z upływem czasu... "

Dla wielu polskich audiofilów pan Kisiel jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie akustyki, wieloletnim redaktor naczelny AUDIO - akustyk z wykształcenia i zawodu - niestrudzony popularyzator dobrego brzmienia. Wiedziałem więc, że chcę poznać Jego cenną opinię o kolumnach Closer Acoustics. Wiedziałem, że będzie ona prawdziwa i szczera do bólu, jeśli Closer w ogóle zakwalifikuje się do recenzji. Nie muszę dodawać, że byłem zaniepokojony ewentualnym werdyktem, a także tym, że zamierzałem dokonać niezależnego porównania tych samych kolumn, różniących się jedynie rodzajem zastosowanego przetwornika - magnes stały kontra elektromagnes, co jest niezwykle interesujące.

Klienci w kółko zadają mi to pytanie. To samo dotyczy opcjonalnego głośnika wysokotonowego. Jest to więc bardzo obszerny test, z różnymi porównaniami, różnymi konfiguracjami, pomiarami, tłem, uwagami wstępnymi itp.

Głośniki szerokopasmowe, z jednym przetwornikiem? Tak, to nisza na rynku audio hifi. No dobrze, ale dlaczego w takim razie tak wielu wytrawnych miłośników muzyki kończy poszukiwania swojego spokoju audio-ducha na tego typu zestawach?

Może to temat na osobny artykuł...

Dziękuję Panu Andrzejowi Kisielowi za tę wnikliwą recenzję ocenę.

Cytat z artykułu: "W teście musiałem się zmierzyć z wynikami pomiarów, które pokazują poważne niedoskonałości charakterystyki, jednak nie odwołam swoich pochwał dla brzmienia i powtórzę to, co napisałem w relacji z Audio Show – to najlepsze głośniki szerokopasmowe jakie spotkałem"

W tym miejscu chciałbym również podziękować jednemu z moich klientów z USA, szczęśliwemu posiadaczowi kolumn Vigo, sparowanych z monoblokami 300B, za jego uprzejmą i nieocenioną pomoc w "dopieszczeniu" tłumaczenia z polskiego na angielski. Thank you Phil

Mam nadzieję, że recenzja okaże się interesująca.

Do znalezienia w sekcji Recenzje.

Zobacz recenzje naszych produktów
recenzje