Closer Acoustics i Przyjaciele 2015

CLOSER Acoustics i Przyjaciele  2015

Od kilku lat w listopadzie zapraszam do siebie przyjaciół, którzy „słyszą inaczej”, by spędzić wspólnie popołudnie i wieczór słuchając muzyki. W tym roku, było kameralnie i dość wyjątkowo. Jest mi niezmiernie miło, iż grono przyjaciół się powiększa a wspólnie spędzony czas, jest okazją do zbierania doświadczeń i pozytywnych emocji. W ramach tegorocznej uczty mieliśmy do dyspozycji najnowszy produkt od elins Audio – wzmacniacz zintegrowany Concerto

Closer Acoustics and Friends 2015

ŁukaszFikus – znany w świecie, jako Lampizator, przywiózł swoje flagowe produkty:  wzmacniacz – a w zasadzie dwa monobloki na lampach gm70,

Closer Acoustics and Friends 2015

DACa Golden Gate,

Closer Acoustics and Friends 2015

oraz Komputer DSD - serwer muzyczny.

Closer Acoustics and Friends 2015

Oprócz tego Łukasz przywiózł świeżutki produkt, będący „wszystko mającym” lampowym wzmacniaczem zintegrowanym, zawierającym również DACa i wzmacniacz słuchawkowy z czterema wejściami w różnych standardach.

Closer Acoustics and Friends 2015

Głośników był dostatek i jestem bardzo wdzięczny przyjaciołom, za możliwość sprawdzanie brzmienia oferty Closer Acoustics z najwyższej jakości elektroniką.

Closer Acoustics and Friends 2015

Ponieważ ostatnio sporo nowego się u nas dzieje, to oprócz odsłuchów gotowych kolumn, w tej roli wystąpił Adam,

Closer Acoustics and Friends 2015

podpinaliśmy sprzęt do prototypów i zestawów eksperymentalnych. Było trochę twórczej improwizacji. Jako, że wprowadziliśmy niedawno do oferty głośniki francuskiej manufaktury Elektro Magnet Speaker, przygotowałem na tę okazję odgrodę z głośnikiem LB 12 MKII.

Nic prostszego nie da się zrobić. Jeden głośnik bez żadnej korekcji, w najprostszej „obudowie”. A skoro o odgrodach mowa, to w zasadzie były dwie, bo konstrukcja jest modułowa i można w niej wymieniać środkowy panel z głośnikami. Jednak okazało się, że nie było takiej potrzeby ponieważ panel z zamontowanym głośnikiem Super niskotonowym Supravox GMF 400 wykorzystaliśmy improwizując w nieco inny sposób, co widać na zdjęciach. Z zestawu głośników zainstalowanych w tym panelu wykorzystaliśmy właśnie tylko ten niskotonowy  woofer, a na górze pasma zapięliśmy tubę biradialną z jednocalowym driverem kompresyjnym. Zatem od strony akustycznej trzy różne światy

Muzykę serwowaliśmy z odtwarzacza Marantz CD 17KI, najpierw w konfiguracji ze wzmacniaczem Concerto a następnie używając go tylko jako transportu w konfiguracji z DAC Golden Gate poprzez wyjście optyczne z monoblokami lampowymi.

Potem przeszedł czas na muzykę serwowaną z DSD Komputera. Na końcu z ciekawości podłączyliśmy Apple TV do wzmacniacza z DAC i sprawdzaliśmy jak radzi sobie serwis streamingowy Hi Fi Tidal  i jak to stwierdził  Łukasz – da się spokojnie słuchać. Tym razem zero winyla.

Closer Acoustics and Friends 2015

Szkoda, że brzmienia nie da się tego przekazać słowami, ale myślę, że każdy wyniósł z tego wieczoru coś dla siebie. Wygląda na to, że takim małym bohaterem dnia był głośnik EMS 12 LB, mimo, że ma na liczniku zaledwie kilkanaście godzin grania i trochę jeszcze potrzebuje, żeby się rozegrać, to zdążył tego dnia oczarować chyba każdego. Dla mnie jest to duża satysfakcja i cieszę się, że nawiązałem współpracę z Catherine Fertin. Nie jestem pewien czy jest drugie takie miejsce, gdzie można pod jednym dachem posłuchać Supravoxa i EMSpeaker.

Przy okazji pochwały zebrał piętnastocalowy  woofer Supravoxa, który świetnie się spisał z tubą w tej zaimprowizowanej choć de facto bardzo klasycznej konfiguracji.

Panowie bardzo wam dziękuję za wizytę i możliwość zagrania muzy z Waszych fantastycznych produkcji - Made in Poland!  

Najważniejsze, że zabawa była przednia i bardzo bym chciał, żeby w przyszłym roku nieco rozszerzyć format imprezy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie…

Zobacz recenzje naszych produktów
recenzje