Jak słuchać muzyki z sieci?

Czasami trafiają do nas klienci, którzy chcą dobrej jakości dźwięku, ale nie mają bądź nie chcą budować kolekcji muzyki na tradycyjnych nośnikach, takich jak płyty winylowe czy kompaktowe. Natomiast są już przyzwyczajeni do oceanu muzyki, jaki oferują serwisy streamingowe.

Właśnie dostarczyliśmy kompletne rozwiązanie, którego bazą jest nasz wzmacniacz 300B Provocateur i kolumny Vigo classic, natomiast część cyfrowa składa się z komputera Mac mini w wersji podstawowej oraz przetwornika USB DAC firmy Korg model 10R. Za sterowanie i podawanie muzyki odpowiada w tym przypadku „odtwarzacz muzyki” Roon (Roonlabs) Komputer skonfigurowany jest w taki sposób, że nie trzeba do niego używać monitora (headless). Po włączeniu w kilka chwil jest gotowy do pracy wraz z podpiętym Korgiem, który przetwarza sygnał na analogowy i podaje do wzmacniacza. Na komputerze zainstalowana jest wersja serwerowa Roona, a jako pilot używany może być tablet, smartfon z zainstalowaną aplikacją Roon remote, wpięty do tej samej sieci wi-fi, w którą wpięty jest Mac Mini (serwer). Notabene, komputer najlepiej wpiąć do sieci za pomocą kabla ethernet.

Ponieważ gramy muzykę z sieci, potrzebny jest jeszcze serwis streamingowy – Tidal, którego konto konfiguruje się w Roonie.

W ten sposób mamy do dyspozycji dostęp do olbrzymiej ilości muzyki, którą odtwarzamy w bardzo dobrej jakości.

Dlaczego MiniMac? Ponieważ, jest dobry, cichy, wydajny i pięknie zaprojektowany. W dodatku można go zdalnie wyłączyć.

Dlaczego Korg DAC 10R, ponieważ jest to USB DAC, który znamy i używamy od lat, w podstawie podaje doskonałą jakość dźwięku i „rozmawia” z MacMini od startu bez żadnych dodatkowych sterowników. Przy okazji, jest bardzo elegancki, a jako wisienka na torcie ma jeszcze wyjście słuchawkowe.

No i dla nas najważniejsze, że nasz Klient jest bardzo zadowolony, że może słuchać swojej ulubionej muzyki w jakości dotąd nieosiągalnej.

Kolumny: Closer Acoustics Vigo Classic

Wzmacniacz: Closer Acoustics 300B Provocateur

Komputer jako serwer: Apple Mac Mini, wersja podstawowa

Klawiatura: Apple Magic keyboard.

Przetwornik cyfrowo analogowy: Korg DAC 10R

Zdalne sterowanie: iPhone.

Zobacz recenzje naszych produktów
recenzje