Przedstawiamy nowy przedwzmacniacz gramofonowy – Flō

Closer Acoustics Flō

Z myślą o miłośnikach dźwięku najwyższej jakości z płyty analogowej, przygotowaliśmy nowy przedwzmacniacz gramofonowy – Flō. Nazwa to fonetyczny zapis angielskiego słowa „flow”, które oznacza „przepływ”.

I taki właśnie jest Flō – naturalny – muzyka przez niego przepływa.

Pod względem elektroniki, jest to najbardziej zaawansowana konstrukcja, która wyszła jak dotąd spod ręki Roberta Rolofa, który z nami współpracuje i odpowiada za całą elektronikę Closer Acoustics.

Wsłuchując się w głosy kolekcjonerów płyt z różnych okresów, poprosiłem Roberta, by zaprojektował dla tego przedwzmacniacza możliwość wyboru kilku najbardziej popularnych krzywych korekcji dźwięku. W ten sposób, posiadacze płyt, niejednokrotnie bardzo cennych i unikatowych nagrań w szczególności muzyki klasycznej nagranej najczęściej przed 1954 rokiem w mono, będą mogli je odtworzyć z taką charakterystyką dźwięku z jaką zostały nagrane. Standard RIAA (Recording Industry Association of America), w którym obecnie tłoczone są płyty winylowe, pojawił się w 1954 roku, aby uporządkować sposób produkcji płyt. Wcześniej zasadniczo każda większa wytwórnia stosowała „coś swojego”, a było tego dziesiątki. Wybraliśmy te, które były najbardziej popularne i których katalogi muzyczne były najobszerniejsze. Stąd obok standardowego RIAA mamy Columbia, Decca, Teldec, CCIR. Zatem będąc w posiadaniu takich rodzynków, można się cieszyć ich pełnym brzmieniem wykorzystując Flō, a może nawet posiadanie takich możliwości, jakie daje Flō będziecie skłonni szukać oryginalnych płyt z tamtych czasów i odkrywać oryginalne mistrzowskie wykonania?

Closer Acoustics Flō

Wejście przedwzmacniacza wyposażone w dwa komplety gniazd XLR, oraz RCA. Przedwzmacniacz wykorzystuje autorskie rozwiązanie umożliwiające podłączenie symetrycznego sygnału z wkładki nawet przy użyciu przewodów RCA. Dla optymalnego dopasowania podłączonej do przedwzmacniacza wkładki gramofonowej regulowane są impedancja, pojemność, oraz wzmocnienie stopnia wejściowego. Przełączniki są wyprowadzone na płytę czołową dzięki czemu można na bieżąco dobrać optymalne parametry pracy. Przedwzmacniacz posiada pięć obwodów korekcji charakterystyki przenoszenia. Korekcja jest przeprowadzana pasywnie w dwóch niezależnych stopniach, osobno dla niskich i wysokich częstotliwości. W przypadku charakterystyki RIAA zastosowano dodatkowy filtr korygujący działanie obwodu w zakresie 50kHz. W torze sygnałowym zastosowano sprzężenie prądowe z pominięciem kondensatorów międzystopniowych.

Closer Acoustics Flō

Zasilacz: symetryczny zasilacz wyposażony w ultraszybkie diody prostownicze, poliestrowe kondensatory tłumiące zakłócenia wysokiej częstotliwości o charakterze impulsowym, główna filtracja oparta o niskoimpedancyjne elektrolity firmy Panasonic o wydłużonym czasie życia sięgającym 10000 h i łącznej pojemności ponad 50000 mikrofaradów. Dwustopniowa stabilizacja zasilania z układem zmniejszającym tętnienia napięcia o dodatkowe 15dB. Na wyjściu zasilacza dodatkowy filtr zbudowany z kondensatorów polipropylenowych poprawiający jego charakterystykę impedancyjną i nadający bardziej analogową fakturę.

Wejścia (2 pary):

> Zbalansowane (XLR)

> Niezbalansowane (RCA)

Wyjścia (2 pary)

> Zbalansowane (XLR)

> Niezbalansowane (RCA)

Pasmo przenoszenia (RIAA): 15-50000Hz (+/-0,4dB)

Pasywna korekcja:

RIAA

CCIR

COLUMBIA

DECCA

TELDEC

Separacja kanałów: >64dB

Zniekształcenia THD: 0,06%

Obciążenie wejściowe: 47K – 1K – 400R –150R – 75R – 30R

Wzmocnienie: 50dB – 55dB – 60dB – 65dB – 69dB – 73dB

Pojemność wejściowa: 100pF – 200pF – 400pF

Filtr subsoniczny: 15Hz (-18dB)

Przełącznik trybu pracy wejścia: zbalansowany/niezbalansowany

Przełącznik trybu pracy: mono/stereo

Przełącznik wejść: XLR/RCA

Zobacz recenzje naszych produktów
recenzje