Wielkie dzięki!

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą prezentację podczas Audio Video Show w Warszawie. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i wyrażone słowa uznania. Niektóre wspólnie spędzone chwile, były magiczne i nie obyło się bez wzruszeń w trakcie słuchania muzyki. Dla takich chwil pracujemy i budujemy brzmienie Closer Acoustics.

Na nasz system składały się:

1) Kolumny głośnikowe VIGO EX – (stoją wewnątrz) z głośnikami EMS LB 12 MKII EX z elektromagnesem. Graliśmy z napięciem 12 V, przy którym efektywność przekracza 97 dB.

2) Wzmacniacz zintegrowany Closer Acoustics 300B Provocateur. Pracuje w oparciu o pojedynczą triodę 300B w układzie Single Ended dającą na wyjściu maksymalnie 7 wat mocy. We wszystkich krytycznych obwodach zastosowano wyłącznie kondensatory polipropylenowe pozwalające uzyskać wyjątkowe brzmienie naszego wzmacniacza. Najwyższej jakości teflonowe podstawki do lamp firmy CMC zapewniają optymalne parametry pracy lamp elektronowych. Same lampy to selekcjonowane egzemplarze pochodzące od PSVANE i Electro-Harmonix. Za regulację wzmocnienia odpowiada zdalnie sterowany potencjometr wyposażony w 48 pozycyjną drabinkę rezystorową.

3) Zbalansowany przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC Closer Acoustics STELVIO

z możliwością regulacji:

– siły wzmocnienia sygnału w zależności od poziomu sygnału z wkładki w sześciu stopniach w zakresie od 0,3 mV do 5 mV,

– impedancji w zależności od specyfikacji wkładki w sześciu stopniach w zakresie od 10 do 47000Ω,

– pojemności w zależności od specyfikacji wkładki w trzech stopniach w zakresie od 100 do 400pF,

Przedwzmacniacz posiada ponadto filtr subsonic, tryb mono oraz możliwość pracy w trybie zbalansowanym. Przedwzmacniacz wyposażony jest w dwie pary wejść, po jednym RCA oraz XLR, umożliwiając niezależną współpracę z dwiema wkładkami.

4) Gramofon Thorens TD 124 MKII z dwunastocalowym ramieniem Schick” i wkładką Hana SL, w ciężkiej plincie wykonanej przez Closer Acoustics,

5) Studyjny magnetofon szpulowy AEG (Telefunken) – Magnethophon 15A.

na zdjęciu od lewej: Robert Rolof – elektronika i królestwo analogu, Jacek Grodecki – akustyka, design i spirytus movens, Andrzej Grodecki – stolarka.

Zobacz recenzje naszych produktów
recenzje